top of page

פרויקטים נבחרים

בחברת "דונג מערכות" קיים שילוב בין אנשי מקצוע ממגוון תחומים המספקים מעטפת מקצועית רחבה ללקוח.

אנשי הצוות שלנו מבצעים אפיון לפרויקט ומתאימים אותו ללקוח על פי אמות המידה המתאימות לו.

לכל פרויקט מוקם צוות ייעודי המציע הסתכלות רחבה על מטרות הפרויקט ועל אופן הביצוע. 

IMG_20190604_094753
IMG_20190702_095115
IMG_20190604_115711
IMG_20190604_114204
IMG_20190604_114010
IMG_20190604_113957
IMG_20190604_113843

בית הליבה בכותל המערבי

בניין בית הליבה הינו מבנה ציבורי ברחבת הכותל המערבי שתהליך בנייתו החל עוד בתחילת שנות האלפיים. בפרויקט זה נדרשנו לאפיין את הצרכים והשימושים של האוכלוסיות המגוונת העתידות להשתמש במבנה. אפיון זה דרש חשיבה רבה מכיוון שתוכניות הבניין עברו תהפוכות רבות שנבעו מהצורך לתכנן את המבנה לקהל המשתמשים המגוון הכולל מתפללים הפוקדים את הכותל ומבקרים רבים. התכנון דרש התאמה פונקציונלית לבניין שמהווה אתר תיירות ואתר ממלכתי לאומי מבלי לפגוע ברגשות המתפללים.

 

עם סיום עבודת האפיון הוגשה לאדריכל פרוגרמה המפרטת את כלל שימושי המבנה לרבות מאפייני המבנה, מאפייני החדרים, המלצות בנושא תפעול, תחזוקה, שילוט ועוד. על מנת לסכם את צרכי המשתמשים באופן מדויק נדרשנו לעבודת שטח רבה בדמות סיורים, שיחות, סדנאות ופגישות עם בעלי תפקידים בקרן למורשת הכותל, האדריכלים, מנהל הפרויקט, וכלל הגורמים הנוגעים לפרויקט.

בית הליבה
שדה תעופה רמון
תרשים תקשורת
תרשים סיבים
מגדל הפיקוח בתחילת העבודה
מגדל פיקוח
מראה מתוך מגדל הפיקוח
המסלולים, תמונה מ2015
המסלולים, תמונה מ2016
מגדל הפיקוח 2017

שדה התעופה ע"ש אילן ואסף רמון בתמנע

נמל התעופה הבינלאומי והפנים ארצי ע"ש אילן ואסף רמון נבנה בתמנע והחליף את נמלי התעופה אילת ועובדה. נמל זה מהווה פרויקט לאומי בסדר גודל ייחודי וכולל מתחמים רבים ומגוונים המשופעים במערכות טכנולוגיות המצריכות תקשורת ומשולבות יחד עם מערכות נוספות כגון חשמל, מים, מיזוג אוויר ועוד.

אנחנו, ב'דונג מערכות', ביצענו את עבודת התכנון המורכבת של כל מערכות התקשורת שבאמצעותן פועלות מערכות הנחיתה של המטוסים, הקשר עם מגדל הפיקוח, מיון המזוודות, מסכי המידע, ביקורת הדרכונים וכמובן תפעול אזורי המסחר, ההסעדה והדיוטי פרי. בנוסף בצענו תיאום מערכות לחדרי התקשורת והשרתים של השדה.

בסיסי צהל בנגב
קרדיט: אתר משרד הבטחון
קרדיט: אתר משרד הבטחון
קרדיט: אתר משרד הבטחון

מעבר בסיסי צה"ל לנגב

במסגרת המהלך הלאומי של העתקת יחידות ובסיסים מאזור המרכז לנגב, נדרש תכנון מחדש של בסיסים אלה. כמאפיינים של מספר יחידות מיוחדות, פיתחנו שיטות עבודה וכלי אפיון אשר מאפשרים לנו לאסוף מידע מדויק ומעמיק שבאמצעותו אנחנו 'מספרים את הסיפור' של היחידות ומזהים את הצרכים והדרישות הייחודיים של כל אחת מהן בכל התחומים הרלוונטיים - משיטות העבודה המקצועית והמבצעית דרך מאפייני חיי החברה ועד להיבטים כמו איכות הסביבה, תנועה, נוף ועוד.

תוצרי התהליך מועברים אל האדריכלים והמתכננים השונים אשר "מתרגמים" אותו לתכניות אדריכליות ותכניות פיתוח ונוף מפורטות. תוצרים אלה מאפשרים גם הגשה של פרויקטים למכרזים רחבי היקף, אותם ניתן להפיץ ולפרסם לכל גורם המעוניין לגשת למכרז.

הרחבת מכלול בקרה 1
הרחבת מכלול בקרה 2

הרחבת מכלול בקרה אווירית – רשות שדות התעופה 

בעקבות העלייה המתמדת של כמות הטיסות בשמי הארץ הוחלט ברשות שדות התעופה על הגדלת מכלול הבקרה הצפונית. מטרת הגידול הינה לתת מענה זמני עד אשר יוקם היב"ר אשר ייתן מענה מקיף לכל צרכי התעבורה האזרחית בשמי הארץ 

חברת דונג נשכרה כדי לבצע את תכנון וניהול הפרויקט המורכב המשלב בתוכו שיפוץ מכלול מבצעי תוך כדי פעילות שוטפת של יחידת הבקרה. חברת דונג מבצעת תכנון הכולל את שיפוץ החדר, תכנון חשמל, תאום מערכות, תכנון תקשורת ואינטגרציה בין גופי הרשות ובין הרשות לח"א  

הרחבת מכלול בקרה אווירית
אתרי תקשורת 7
אתרי תקשורת 6
אתרי תקשורת 5
אתרי תקשורת 1
אתרי תקשורת 3
אתרי תקשורת 2
אתרי תקשורת 4

אתרי תקשורת 

בפרויקט זה התבקשנו לשדרג ולהתאים את אתרי התקשורת לדרישות שהוגדרו ע"י גורמים מקצועיים, על מנת לייצר אחידות מבנית והליך מסודר של הכנסת מערכות חדשות לאתרים. בתהליך השדרוג אנו פועלים בשיתוף גורמי השטח במיפוי המצב הקיים, קביעת סטנדרט אחיד לאתרים השונים והכנת תוכניות: העמדה, בינוי תומך קשב, קשר, תקשורת, חשמל ומיזוג כולל מפרטים וכתבי כמויות. החברה מלווה את שדרוג האתר משלב התוכניות עד לשלב המסירה. 

על מנת לגשר על פערים באחידות המבנית וכדי לייצר הליך מסודר של הכנסת מערכות חדשות, החברה מבצעת בשלב ראשון מיפוי של האתר הכולל את מצב האתר מבחינת בינוי ומבחינת מערכות הקשר, התקשורת, החשמל ומיזוג האויר. בשלב שני מתבצעת הכנת תוכניות ע"פ סטנדרט שנקבע על פי הגדרות של: רציפות תפקודית, שרידות, מיגון, בינוי תומך קשב, תקשורת, קשר ומערכות תומכות כגון: מיזוג אוויר וחשמל. בשלב שלישי החברה מלווה את ביצוע שדרוג האתר, לרבות סיורים בשטח והפקת דוחות על התקדמות הביצוע עד למסירה. בנוסף, החברה פיתחה בשילוב עם הלקוח נוהל קלירנס המגדיר איך קולטים מערכות חדשות באתרים.

אתרי תקשורת משרד הבטחון
סיליקום 4
סיליקום 5
סיליקום 2
סיליקום 1
סיליקום 3

תכנון העברת מפעל סיליקום

סיליקום בע"מ היא חברה העוסקת בפיתוח פתרונות לקישוריות של רשתות תקשורת, מפעל הייצור וההרכבה ממוקם ביוקנעם. במסגרת התרחבות החברה ובמטרה לייעל את תהליכי הייצור, תבצע החברה מעבר למיקום חדש בפארק התעשיה ביוקנעם במהלך 2020. המעבר יבוצע למשרדים אשר שימשו בעבר כמשרדים של חברה אחרת בעלת אופי פעילות שונה בתכלית. לצורך המעבר נדרש לבצע התאמות לחלוקת החדרים במבנה.

 

על מנת לתכנן את המעבר של מפעל הייצור נעשה איסוף נתונים שיטתי ומאורגן, בוצעה למידה מהירה של תצורת העבודה הנהוגה במפעל על כלל מחלוקתיו ואגפיו, ושורטטה תכנית מפורטת של ההעמדת המשרדים והפונקציות השונות של המפעל בשטח המשרדים החדש. במסגרת אפיון זה נעשתה עבודה מקיפה של הגדרת צריכות חשמל, תקשורת, עמדות, מחסנים ועוד פונקציות רבות במפעל על מנת להתאים את המשרדים החדשים לצרכי המפעל של חברת סיליקום בע"מ 

מפעל סיליקום
עין שמר 1
עין שמר 2
עין שמר 3

יחידת בינוי - עין שמר

בעקבות שינויים ארגוניים אשר התרחשו בשנים האחרונות בחיל האוויר בכלל ובמערך יחידות הבינוי בפרט, הוחלט על הקמת יחידת בינוי מרחבית בבסיס עין-שמר. היחידה עוסקת בתחומי הנדסת המבנים, הנדסת התחבורה ומערכות בניין באתרים שונים. היחידה מורכבת ממחסנים ושטחי אחסון, בתי מלאכה מגוונים ומשרדים

 

בפרויקט זה התבקשנו לאפיין את הצרכים והדרישות של יחידת הבינוי וללוות את תכנון היחידה. האפיון נעשה בין היתר באמצעות ביצוע מחקר על יחידות דומות. מורכבות האפיון היתה גבוהה במיוחד בשל הצורך לשלב באותו מתחם מגוון משתמשים וחללי עבודה בעלי אופי עבודה שונה זה מזה וצרכים שונים בתכלית.  

עין שמר
bottom of page